موضوعات
Category
دوستان
Ferends
برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts

دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی


single navaar دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی

دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی

ghrgh shodegn دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی

خورخه دیاس (۲۹/۰۲/۱۹۳۰-۱۳/۰۳/۲۰۰۷) یکی از برجسته ترین نمایندگانِ تأترِ مدرنِ شیلی ست. نویسنده ای با قدرت خلاقه ای عظیم در حوزه ی تأتر و زبانی منحصر به فرد .

نمایشنامه ی مسواک نه تنها یکی از شاهکارهای دیاس است بلکه اثری ست که اجرای آن در ۱۹۶۱ نویسنده ی آن را به عنوان نمایشنامه نویسی صاحب سبک معرفی می کند.

فقدان توانایی برقراری ارتباط در ابتدایی ترین برخوردهای روزمره، هژمونیِ مطبوعات و رسانه در زندگی انسان ها، جستارِ عمیق برای مفهوم زندگی از بعد فلسفی آن و نقد روابط درون خانوادگی عناصری ست که در این اثر مورد مداقه ی هنری قرار می گیرد.

در پرده ای از این نمایشنامه می خوانیم :
می دونم برای چی این کار رو کردم . شما هم اگر مثل من یک غریبه رو توی خونه تون پیدا می کردید که ادعای مالکیت همه چی رو داره ، از پیژامه بگیر تا مسواک . همین کا رو می کردید . یک چیزی رو می دونید ؟ اون همه جا بود . روی میز صبحونه پیداش می کردم که داره نون تست های من رو می خوره . توی وان حمام وقتی می خواستم صورت بتراشم توی آینه پیداش می کردم که داره صورتش رو کرم می ماله یا ابروهاش رو برمی داره .

حتی حتی بعضی وقت ها شب ها که از خواب بلند می شدم درست بغل دستم توی تختخواب پیداش می کردم . اما آقایون خانوم ها .. من چه کسی رو کشتم ؟ زنی که توی آینه بود ؟ زنی که بعضی وقت ها توی رختخوابم پیداش می کردم و خیلی شبیه همون زنی بوده که پنج سال پیش باهاش ازدواج کردم ؟ زنی که توی وان حموم بوده ؟ زنی که با بند رادیو کشته شده ؟ زنی که الآن داشتم عاشقش می شدم ؟ یا شاید هم فقط اسپرانساد ! زنی که به آدرس پست مرکزی براش نامه نوشته بودم ؟ .. نمی دونم ..

برای دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی ، به لینک زیر بروید .

takbook ebook دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی

نويسنده / مترجم : خورخه دیاس/پژمان رضایی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 443 کیلوبایت

رمز فایل : www.takbook.com
telegram دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی

single navaar دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »