برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts

دانلود کتاب سرشت بشری


single navaar دانلود کتاب سرشت بشری

sreshte bshri دانلود کتاب سرشت بشری

دانلود کتاب سرشت بشری

کتاب سرشت بشری کنکاشی در عروج انسان در فرآیند تکامل و مدنیت است . در واقع هدف این کتاب پرداختن به مباحثی درباره هستی شناسی انسان و تکامل مدنیت بر پایه دستاوردهای بزرگ علمی در حوزه های زیست شناسی ، علوم اعصاب و جامعه شناسی و یافتن پاسخ ها برای چالش های فکری و چیستی انسان معاصر است . تلاش بر آن بوده است تا مباحث ارائه شده به زبانی ساده و دور از تکلف به طور اختصار مورد کنکاش قرار گیرند . در حقیقت این نوشتار گشودن پنجره و چشم اندازی مختصر و فشرده بر عروج انسان در روند تکامل و جایگاه ذهن و اندیشه بشری در ساختار مدنیت و جامعه می باشد .

بی آن که نسبت به چالش های فرهنگی و جامعه شناسی معاصر که موانعی جدی در راه بهروزی انسان اند ، بی تفاوت مانده باشد . در عصر پرشتاب علمی جهان امروز که هر روز پرده ای از رازها ی هستی به کار می رود ، داستان عروج انسان ، دفتری گشوده است و هنوز فردا را ننوشته اند .

در گزیده ای از این کتاب می خوانیم :

اگر بخواهیم اجبارا مغز خود را با کامپیوتر مقایسه کنیم ، با آن تفاوت آشکاری داریم چرا که کامپیوتر برای حل هر مسأله ای همواره یک راه حل دقیق و مشخص دارد .

در حالی که در زندگی واقعی انسانی هرگز مسائل دارای راه حل دقیق و منحصر به فردی نیستند و براساس ضریب هوشی ، دانش و تجارب هر شخص ، راه حل های گوناگون وجود دارد .

در حقیقت ما یک ماشین یادگیری هستیم که از گهواره تا گور این کار را بوسیله مناطق مشخصی از مغز خود انجام می دهیم . و در فرآیند آموزش و کسب تجربه های جدید که به افزایش ارتباطات بین سلول های مغزی می انجامد ، بر توانایی مغز خود می افزاییم …

دانلود کتاب سرشت بشری ، از کلید زیر :

takbook ebook دانلود کتاب سرشت بشری

نويسنده / مترجم : ذبیح مدرسی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 3 مگابایت

منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com
telegram دانلود کتاب سرشت بشری

single navaar دانلود کتاب سرشت بشری

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »