برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts

دانلود کتاب داستان تلخسیر


single navaar دانلود کتاب داستان تلخسیر

دانلود کتاب داستان تلخسیر

tlkhsir دانلود کتاب داستان تلخسیر

دانلود کتاب داستان تلخسیر

جهان تلخسیر ، جهانی دیر آشناست و به کار بستن تعبیر ” تازه ” ، هرگز به مفهوم آن نیست که خواننده با جهانی تازه روبه روست . بلکه این تازگی ، احساسی پیش تر نیازموده است که در مواجهه با جهان اثر ، ذهن پرسش گر خواننده را از تنهایی بسته ی برآمده از مدرنیته ، که وادار به زیستن در آن است ، رهانیده و تصویری تازه را به مختصات ادراکی آن درخواهد آمیخت .

معماری روایی تلخسیر ، بر محمل یک گوهر استوار است ، گوهری که همپای چندلایگی بسیار پیچیده ی درونی ، ساختار بیرونی چندین پاره ای هم دارد . نویسندگان برای داستان پاره ها یا تکه روایت های هم بسته ی تلخسیر نام ” چشمه ” را برگزیده اند . چشمه اول ، چشمه دوم ، چشمه سوم …

نویسندگان با تلاشی چیره دستانه و حساب گرانه ، بر آن شده اند که تا تمامی چشمه ها را با سامان یافتگی ویژه و هدف داری کنار هم قرار دهند و بر پایه ی آن ، بستری از یک رابطه در هم تنیده علّی و معلولی را در ساختار گوهر بنیادین اثر خود بگسترانند .

به نظر می رسد اشتیاق افزون آن ها در راه آمیختگی روابط همسان و همانندی های پیوسته و کاربرد زیاده روانه ی سلسله ی بی پایان نمادها و واژه های کلیدی تکرارپذیر از همین روست .

هریک از تکه روایت ها ، به گونه ای پنهان و ناباورانه ، می خواهد انگیزه ای برای طرح و وقوع روایت فرادست خود باشد .

نویسندگان تلخسیر در افق ذهنی شان ، برای انتخاب این شیوه ی چیدمان چشمه ها ، رویکردی عامدانه داشته اند که دم دست ترین برداشت از آن ، همین ردیابی یک شیفتگی انکارناپذیر به چیرگی نظام علّی و معلولی چرخشی بر جهان اثر است .

در تلخسیر هم ، آن چه بیش از هر مولفه ی دیگری قابل شناسایی است ، شمار افزونی از همانندی ها و مشابهت هاست که از ریشه به هم پیوسته اند .

برای دانلود کتاب داستان تلخسیر ، با ما همراه باشید و بر روی لینک زیر کلیک نمائید .

takbook ebook دانلود کتاب داستان تلخسیر

نويسنده / مترجم : غلامرضا فولادوندی-سهیلا ملکی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.1 مگابایت
تعداد صفحه : 137

رمز فایل : www.takbook.com
telegram دانلود کتاب داستان تلخسیر

single navaar دانلود کتاب داستان تلخسیر

 ارسال در حدود 2 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »