موضوعات
Category
دوستان
Ferends
برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts

جگر مرغ کشنده است


ارسال شده در مجله خبری دوستان – کد مطلب :
291348

کارشناسان معتقدند جگر مرغ یک عامل بسیار خطرناک و کشنده برای بدن میباشد؛  در جگر مرغ باکتری کمیپلو وجود دارد که میتواند باعث مسمویت،‌ بیماری، تب، فلج و حتی مرگ در افراد گردد.

در حال حاضر تنها در کشور انگلستان به طور میانگین حدود ۶۰ هزار مورد ابتلا به مسمومیت کمپیلو باکتر در هر سال ثبت بیمارستانی می‌شود که آمار رسمی براساس برآوردها بسیار بیشتر از این میزان است.

www.dustaan.com مجله اینترنتی فال روزانه حافظ 1554899135 جگر مرغ کشنده است

سید ضیاالدین مظهری در گفت و گوبا خبرگزاری فارس با بیان اینکه اغلب مرغ‌های موجود در بازار با تغذیه سالم پرورش داده نشده‌اند، گفت: آلودگی محیطی، آلودگی آب‌ها و دریاها و فلزات سنگین مانند سرب و جیوه در منابع غذایی ما وجود دارد؛ مرغداری‌های ما هم از این موضوع مستثنی نیستند زیرا سلامت مرغ رابطه مستقیمی با تغذیه آن دارد.

وی با بیان این‌که محصولی با نام سرب مرغ وجود ندارد، تاکید کرد: سرب یک فلز سمی است که باعث بیش فعالی و اضطراب می‌شود و کشنده است؛ در آبی که می‌خوریم یا هوایی که استشمام می کنیم به وسیله استفاده از بنزین غیراستاندارد در وسایل نقلیه سرب در هوا وجود دارد.سرب به وسیله باران بر روی تمام منابع غذایی از جمله صیفی‌جات و محصولات گیاهی ته نشین شده و وارد بدن انسان می‌شود و تاثیرات ناخوشایندی را بر بدن می‌گذارد.

مظهری ادامه داد: بدن انسان تا حدودی فلزات سنگین را در جگر نگه‌داری یا انباشته می‌کند اما فلزات سنگین به آسانی از بدن انسان دفع نشده و انباشته می‌شوند، وقتی اندازه آن به میزان مسمومیت رسید آثار خود را در رفتار، مغز و عملکرد سیستم ایمنی ما خواهد گذاشت

.این متخصص تغذیه در ادامه افزود: به هیچ وجه نباید جگر مرغ مصرف کرد زیرا آلودگی آن نسبت به دیگر اعضای مرغ بیشتر است .

به اشتراگ بگذارید!

گوگل پلاس

برچسب ها

 ارسال در حدود 1 هفته قبل  نویسنده : reza  بدون نظر   | ادامه مطلب »